Full Product Description
For the modern workforce, whether they’re in healthcare settings, at corporate offices, or at points of sale (POS), productivity must align with space-saving efficiency and uncompromised user experience
Compact yet powerful, the Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 Tiny Desktop Computer delivers the performance needed
For the modern workforce, whether they’re in healthcare settings, at corporate offices, or at points of sale (POS), productivity must align with space-saving efficiency and uncompromised user experience
| Weight | 2.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.2 × 7 × 1.4 in |
| Processor | Intel |
| Memory | 16GB |
| Hard Drive | 256GB |
| Network Connectivity | Bluetooth WiFi, Ethernet |
| Graphics | Intel |
| Operating System | Windows 11 |
| Product Type | Desktop |