Full Product Description
Power up your productivity on this durable yet premium device—delivering enhanced collaboration features and pro-grade components to seamlessly run leading professional software applications.
Collborate effectively from anywhere with the zBook Power
Power up your productivity on this durable yet premium device—delivering enhanced collaboration features and pro-grade components to seamlessly run leading professional software applications.
| Weight | 4.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 14.1 × 0.9 in |
| Processor | Intel |
| Memory | 32GB |
| Hard Drive | 512GB |
| Network Connectivity | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics | nVidia |
| Operating System | Windows |
| Product Type | Server |