Full Product Description
Handle a wide range of workloads on the far edge with this half-width, 2U server sled; for use in the XR8000 chassis.
The Dell PowerEdge XR800 Sled based, Flexible, Rugged Compute for the Edge
Handle a wide range of workloads on the far edge with this half-width, 2U server sled; for use in the XR8000 chassis.
| Weight | 46.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.92 × 19 × 3.42 in |
| Processor | Intel |
| Memory | 64GB |
| Hard Drive | 480GB |
| Network Connectivity | Ethernet |
| Graphics | None |
| Operating System | None |
| Product Type | Desktop |