Full Product Description
Work anywhere on the world’s most scalable mainstream business laptops featuring an elevated design and powerful AI thanks to Intel® Core™ Ultra processors (Series 2).
Lightweight and slim, the Dell Pro 14 Plus is durable as well as beautiful
Work anywhere on the world’s most scalable mainstream business laptops featuring an elevated design and powerful AI thanks to Intel® Core™ Ultra processors (Series 2).
| Weight | 3.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.8 × 12.3 × 0.79 in |
| Processor | Intel |
| Screen Size | 14 inch |
| Memory | 16GB |
| Hard Drive | 512GB |
| Network Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics | Intel Arc |
| Resolution | 1920×1200 |
| AI PC | Yes |
| Product Type | Laptop |