Full Product Description
Dell Pro Max 16 laptop merges exceptional performance with a large display. Designed for power users and light design applications in the office or on the go.
Dell Pro Max is packed with features that bring performance to your workspace
Dell Pro Max 16 laptop merges exceptional performance with a large display. Designed for power users and light design applications in the office or on the go.
| Weight | 4.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.89 × 14.09 × 0.81 in |
| Processor | Intel |
| Screen Size | 16 inch |
| Memory | 32GB |
| Hard Drive | 1TB |
| Network Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics | nVidia RTX |
| Operating System | Windows 11 |
| AI PC | Yes |
| Ptoduct Type | Laptop, Workstation |